Ośrodek Leczenia Uzależnień
Posiadamy wieloletnie doświadczenie i sprawdzone metody.
Przyjmujemy pacjentów będących w każdym stanie przez całą dobę!

Odtrucia po narkotykach detoks ponarkotykowy

Leczenie uzależnienia od narkotyków zaczyna się od procedury medycznej jaką jest detoks po narkotykach - jest to pierwszy etap drogi do zdrowienia. Detoksykacja narkotykowa to odtrucie organizmu po dłuższym okresie zażywania substancji psychoaktywnej.

Detoks po narkotykowy - odtrucia po narkotykowe, należy przeprowadzać przy wsparciu opieki medycznej. W momencie gwałtownego odstawienia środka, od którego uzależniony jest chory, pojawia się bowiem zespół abstynencyjny. Zespół ten składa się z szeregu charakterystycznych przykrych dla pacjenta objawów, które dotykają nie tylko sfery fizycznej, ale także psychicznej osoby uzależnionej. Wśród najczęściej pojawiających się są: drżenie rąk, pocenie się, wzrost ciśnienia tętniczego, mdłości, nudności, kłopoty z przewodem pokarmowym, różnego rodzaju bóle somatyczne. Pacjenci po odstawieniu narkotyku bardzo często cierpią też na bezsenność, omamy wzrokowe i słuchowe; nierzadko doświadczają stanów lękowych, depresji, czasem nawet mają myśli samobójcze. Z tego powodu odradza się prowadzenie odtruwania narkotykowego we własnym zakresie (np. w domu). Jest to narażanie osoby uzależnionej na niepotrzebne ryzyko.

Oprócz opieki medycznej, która jest więc konieczna - by zmniejszyć dyskomfort pacjenta i zapewnić mu bezpieczeństwo - bardzo istotnym elementem procesu odtruwania jest także kontakt z psychologiem. Opieka terapeutyczna już na tym etapie pomaga budować alternatywną wizję rzeczywistości - takiej, w której substancja psychoaktywna nie odgrywa już centralnej roli. Co więcej - osoba czerpiąca wsparcie od doświadczonych specjalistów od samego początku procesu zdrowienia, czyli już na etapie detoksykacji narkotykowej, ma znacznie większe szanse uwolnić się od nałogu, aniżeli ktoś pozostawiony sam sobie. Psycholog ma sprawić, by osoba chora poczuła się pewniej i by jej motywacja do leczenia - pomimo trudności i przykrych dolegliwości etapu odtruwania - nie zmalała.

Jednocześnie detoks narkotykowy pozwala pacjentowi zregenerować siły, które będą mu potrzebne w dalszym procesie zdrowienia. Dzięki oczyszczeniu z toksycznych substancji organizm będzie mógł zmobilizować się do dalszej pracy - leczenie narkomanii. Po detoksykacji powinna bowiem nastąpić psychoterapia uzależnień.

Detoksykacja to pierwszy krok w stronę zdrowia. Dlatego tak ważne jest, byś zaraz po niej miał dostęp do specjalistów, którzy zaopiekują się Tobą i podpowiedzą, jakie podjąć kroki by Twoje zwycięstwo nie poszło na marne. Zadzwoń do nas, porozmawiajmy o detoksykacji i dalszych krokach wyjścia z nałogu - leczenie uzależnienia od narkotyków... Kontakt z Oddziałem Detoksykacji

Osoby zainteresowane pełną ofertą Oddziału Detoksykacji zapraszamy na stronę jednostki medycznej Centrum Medyczne MEDICA:

Detoks Warszawa

Oferta Oddziału Detoksykacji dla urządzeń mobilnych:

Detoks Warszawa

Drukuj E-mail

to Leczenie Ciała, Umysłu i Duszy

Ośrodek Leczneia Uzależnień

Ośrodek Leczenia Uzależnień MEDICA, został utworzony w ranach Centrum Medycznego MEDICA i jest jednym z nielicznych ośrodków leczenia uzależnień działającym legalnie - posiadamy wpis do rejestru podmiotów leczniczych. Jednym z naszych atutów jest kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, dzięki któremu część oferowanych świadczeń jest refundowana. Więcej Informacji

Detoks Warszawa

Zapewniamy anonimowość, komfortowe warunki medyczne, pełną bazę socjalno-bytową oraz zachowanie stosownej intymności w trakcie udzielanych świadczeń odtruwania alkoholu.

Finansowanie Leczenia

System Ratalny MediRaty - ratalnie.com


Kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia